۱۲ نکته و ترفند در تربیت سگ ۱۲ نکته و ترفند در تربیت سگ

۱۲ نکته و ترفند در تربیت سگ


۱۲ نکته و ترفند در تربیت سگ که کمکتان خواهد کرد

مقاله ۱۲ نکته و ترفند در تربیت سگ حسابی می تواند شما را با وظایفتان اشنا کند.

همگان دوستدار سگی با تربیت و رام هستند که مطیع صاحبش باشد گاهی اوقات در نظر اول سگ هایی را می بینیم که در عین حال داشتن اصالت نژادی، فاقد تربیت لازم بوده که در این صورت در نهایت جذابیت خویش را از دست می دهند.

با پت لاور همراه باشید.

مطالب مرتبط:

 

۱۲ نکته و ترفند در تربیت سگ / فلسفه دستورات  و تربیت سگ

سرفصل آموزش دستورات برای تربیت سگ یکی از مهم ترین و حساس ترین مراحل تربیت سگ بوده و مربیانی کارآزموده، صبور، ریزبین را می طلبد که بتوانند فلسفه دستورات را آن گونه که باید باشد عملی نمایند، فلسفه دستورات و تربیت سگ در مصادیق زیر نمود عینی یافته و عملی می شوند:

فرمان پذیر نمودن و تربیت صحیح سگ، بهره گیری اصولی از سگ در راستای اهداف مورد نظر مربی یا صاحبش، اصلاح ناهنجاری های رفتاری، افزایش سطح اعتماد سگ به مربی تا حد اجرای بی چون و چرای دستورات و اطمینان و اعتماد متقابل صاحب حیوان به سگ به لحاظ عدم انجام رفتارهای ناخوشایند در مکان های عمومی و بین افراد جامعه و حتی در میان سایر سگ ها و این مهم محقق نمی گردد مگر با توجه علمی و کارشناسانه به پیش شرط های آموزش دستورات زیر برای تربیت سگ .

 

پیش شرط های آموزش دستورات زیر برای تربیت سگ

۱-دستورات طبقه بندی شده بوده و آموزش آن ها برای تربیت سگ از آسان به سخت انجام می پذیرد.

۲-در طول دوره تربیت سگ به صورت تخصصی که به منظورهای مختلف نظیر جستجو و نجات، موادیابی، راهنما، ردیابی، محافظ(نگهبان)، رهایی گروگان، کنترل اغتشاشات انجام می گیرد.

۳-حسب تشخیص مربی و یا صاحب سگ دستورات به طور روزانه و یا یک روز در میان تمرین داده می شود چون شرایط فیزیکی سگ، حالات روانی و رفتاری ، شرایط آب و هوایی، ژنتیک سگ شامل هوش، استانداردهای کیفی و رفتاری و فتوتیپ بر این موضوع تأثیرات عمده ای می گذارند.

۴-مدت زمان تمرین برای دستورات در طول روز ده دقیقه و حداکثر پانزده دقیقه می باشند و تمرینات بیشتر مجاز نمی باشد چون اولاً سبب بی حوصلگی و خستگی زیاد سگ  گردیده و ثانیاً با ساختار فیزیولوژیک و ذهنی سگ سازگاری لازم را ندارد.

۵- ارائه فرامین بایستی در بهترین و شاداب ترین لحظات سگ که در حالت آرام و طبیعی خود قرار دارد صورت پذیرد و مربی یا صاحب سگ نیز در وضعیت روحی مطلوبی باشد و اگر چنان چه صاحب سگ در زمان ارائه دستورات در حالت طبیعی نباشد نتیجه مطلوب حاصل نمی شود و سگ نیز باید در حالت آرام، بدون استرس و ترس باشد.

۶- مربی در حین آموزش باید از حرکات ضد و نقیض قویاً پرهیز نماید و با رفتار ناصحیح خویش سگ را گیج ننماید.

در این صورت که رفتار مربی در مقابل سگ در زمان آموزش و تمرین از یک اصول ثابت پیروی نموده تا باعث سردرگمی و بی اعتمادی سگ به صاحبش نشود.

پیش شرط های آموزش دستورات زیر برای تربیت سگ (قسمت دوم)

۷- اصل بر این است که در زمان ارائه دستورات، مربی کاملاً بر روی سگش تمرکز داشته باشد تا سگ نیز به سوی مربی و یا صاحب خویش معطوف گردد تا نتیجه مورد انتظار حاصل شود.

۸-در حین آموزش باید از تعدد دستورات پرهیز نمود یعنی نباید در یک جلسه تمرینی دو یا چند دستور را هم زمان به سگ ارائه داد چون سبب درگیری ذهنی و استرس سگ شده و او را از انجام صحیح دستور باز می دارد و در دفعات بعد نیز قطعاً شاهد تأثیر سوء آن خواهیم بود.

۹- جهت پیشرفت کار بهتر است پس از انجام درست دستور به وسیله سگ با تکه ای از کروکت یا خوردنی دیگر به عنوان جایزه او را مورد تشویق قرار داد این امر در مراحل اولیه تأثیر بسزایی در روحیه و توان انجام دستورات به وسیله سگ خواهد داشت.

۱۰-زمان ارایه و تمرین فرامین با سگ باید در لحظه ها و ساعات مشخصی از طول روز انجام گیرد تا سگ به تدریج آمادگی لازم را جهت اجرای آن ها در شرایط آب و هوایی سخت تر و متفاوت تر کسب نماید.

۱۱-در زمان تمرین و آموزش از به کار بردن کلمات رکیک و صدای خشن و رفتار تند در قبال حیوان پرهیز نمایید چرا که به طور یقین سبب بی علاقگی سگ نسبت به دستورات شما گردیده و از آن ها پیروی نخواهد نمود.

۱۲- فرامین و دستورات در سگ در دو مرحله پایه ای و تخصصی آموزش داده می شوند که عبارتند از:
خوابیدن، نشستن، بلندشدن، آمدن، ماندن، رفتن.

خدمات ما:

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *