چگونگی به وجود آمدن نژاد سگ چاوچاو چگونگی به وجود آمدن نژاد سگ چاوچاو

چگونگی به وجود آمدن نژاد سگ چاوچاو


چگونگی به وجود آمدن نژاد سگ چاوچاو

کسانی که به قسمت فروش سگ چاوچاو می روند برایشان بسیار جالب است چگونگی به وجود آمدن نژاد سگ چاوچاو بدانند . با ما همراه باشید.

سگ چاوچاو جز یکی از سگ های شرق آسیا است که از کهن ترین نژادهای سگ و نشان دهنده تکامل سگ ها است.

برای بررسی بیشتر ریشه های این نژاد یک مطالعه انجام شد که به مقایسه توالی ژنوم و پوست قهوه ای خاکستری شبیه گرگ ها و سگ های دیگر پرداخت که به ارائه یک بینش جذاب از توسعه سگ های شرق آسیا از سایر نژاد ها و ویژگی های متمایز ان پرداخت. با پت لاور همراه باشید تا این نژاد را بیشتر بشناسید.

چاو چاو یک سگ شرق آسیایی, سگ نژاد و یکی از اولین سگ های اهلی شده دوسط انسان می باشد.مدل شیر سنگی مجسمه در معابد بودایی که گارد معابد بوده است،این نژاد است. پوست قهوه ای محکم و بسیار متراکم به خصوص در ناحیه گردن که این تصور را از سگ به وجود می آورد که او دارای یال است و هم چنین ساختار مستقیم پاهای عقبی از ویژگی های متمایز کننده این نژاد می باشد.

این نژاد همچنین دارای ویژگی های غیر معمول تری مانند یک جفت دندان اضافی (44 دندان به جای 42تا) و زبان آبی/سیاه می باشد.هم چنین آن ها به شدت محافظ صاحبان خود می باشند در حالی که نسبت به غریبه ها هم فهیم هستند.

گفته می شود منشاء این سگ از تبار گرگ خای خاکستری است. Canis lupus مطالعات مختلف در حال حاضر پیشینه او را در جنوب شرق آسیا شناسایی کرده اند به علاوه آسیای مرکزی و اروپا نیز به عنوان منشا جغرافیایی این سگ نام برده شده است.

پیشینه ای از گرگ به سگ:

این گونه با موفقیت اهلی شد و جز سگ های بزرگ گوشتخوار قادر به رشد و زندگی در کنارانسان ها بود. درک ما از تاریخ اهلی شدن این سگ هنوز هم خیلی دقیق نیست .

محل بومی این سگ چین و شرق آسیا شناخته شده و از این مکان به عنوان پایه دودمان مربوط به گرگ خاکستری یاد می شود.شرق آسیا هم چنین زادگاه نژاد آکیتا و Shiba Inu نیز می باشد.

در مقایسه با بسیاری از نژاد های اروپایی در بیش از گذشته 500 سال گذشته، که تحت انتخاب مصنوعی شدید بوده اند و از تنوع ژنتیکی شان کم شده این نژاد تنوع ژنتیکی قابل ملاحظه ای دارد.به همین دلیل فرضیه ای داده شده که این تنوع ژنتیکی بالا نشان می دهد که منشاء این سگ در شرق آسیا به حدود 33,000 سال پیش بر می گردد هم چنین در جنوب شرق آسیا به حدود 15000 سال پیش بر می گردد.

نویسندگان یک مقاله که اخیرا در BMC Genomics, منتشر شده با انجام یک مطالعه سیستماتیک که نگاه به مشخص کردن منشاء نژاد های شرق آسیا سگ دارد،می خواهند به پیشینه اصلی این سگ ها برسند.محققان توالی ژنوم این نژاد را با استفاده از مکان های مرتبط با توالی DNA بررسی کرده اند.
این داده ها همراه با توالی ژنوم 37 گونه دیگر از جمله گرگ خاکستری, سگ های چینی و دیگر نژادهای سگ که همه جمع آوری شده از مطالعات قبلی است،مقایسه شد.

فروش سگ چاوچاو

یکی از خدمات اصلی مجموعه پت لاور ، فروش سگ چاوچاو می باشد. این مجموعه با واردات سگ های خانگی سالم ترین و اصیل ترین سگ ها را برای شما به ارمغان می آورد . در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه فروش سگ چاوچاو با ما در تماس باشید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *