غذای سگ چاو چاو 1 غذای سگ چاو چاو

غذای سگ چاو چاو


یا به تازگی صاحب یک سگ سگ چاوچار شده اید ؟ می خواهید بدانید چگونه می شود این سگ را تغذیه کرد و او را سالم نگه داشت ؟ با ما همراه باشید ! در این مقاله به شکل مختصر و مفید درباره سگ چاوچاو با شما صحبت خواهیم کرد.

سگ های چاو چاو با یالی شبیه شیر ، زبان آبی رنگ و رفتار لوس اما بامزه ای مانند گربه ها شناخته میشوند همین زیبایی و ابهت فروش سگ چاوچاو را افزایش داده است. در گذشته این سگ ها شکارچی های مقتدری بودند و برای امپراطوری چین ارزش زیادی داشتند . این سگ ها جنگجو و نگهبان بودند و همین خصلت باعث شده تا اگر قرار است از آن ها به عنوان حیوان خانگی نگه داری شود ، صاحبی قوی و محکم داشته باشند تا آن ها را کنترل کند.

مختصر بگوییم غذای سگ چاو چاو باید چگونه باشد؟

اگر به نظر دامپزشکی و تخصصی در زمینه تغدیه چاو چاو نیاز دارید باید گفت که هر روز ۲ تا ۳ پیمانه غذای سگ با کیفیتی بالا را، به شکل دو وعده غذایی دراورید و به او بدهید.
این که میزان غذای او باید چقدر باشد ، به عواملی مانند اندازه جثه ، سن و میزان فعالیت او بستگی دارد . باید حسابی دقت کنید که سگتان چاق نشود چرا که این سگ ها مستعد اضافه وزن هستند و امکان دارد با زیاد شدن وزن آن ها به مشکلات جسمی دچار شوند. به طور کلی تغذیه دو بار روزانه برای او مناسب است و او را دارای وزن ایده آلی خواهد کرد.

غذای خشک ، غذای تشویقی برای این سگ ها مناسب است و بهتر است مدام تغذیه او را تغییر ندهید تا دچار مشکلات معده و گوارشی نشود. البته اگر تازگی اقدام به خرید سگ چاو چاو کرده اید ،قبل از خرید او را نزد دامپزشک ببرید تا وزن او را تایید کند.

آیا سگ من چاق است ؟

آیا در تغذیه سگ چاو چاو خود دچار تردید ش که حس شده اید چرا که حس می کنید او چاق شده ست ؟ دیگر نگران نباشید ! چرا که ما یک با یک راه حل ساده این مشکل شما را حل خواهیم کرد.

ابتدا دست خود را در امتداد ستون فقزات سگ در پشت کمر او قرار دهید و فشار دهید . شما باید بتوایند به راحتی ستون فقرات و استخان های او را لمس کنید . در این صورت سگ شما با وزن ایده آلی رو به رو است و روزانه دو وعده غذا به اندازه شرایط جسمانی و فعالیت او کافی است .

اما اگر نتونستید به راحتی استخوان های کمر او را در امتداد ستون فقراتش لمس کنید ، سگ دچار چاقی شده و باید غذای کمتری بخورد و فعالیتی بیشتر داشته باشد . اگر غذای او کافی و نرمال است اما باز هم با چاقی رو به رو شده است ، علت این است که فعالیت او کم است و اگر در آپارتمان زندگی می کند ، باید در حالت نرمال روزی سه بار به پیاده روی برود.

یک راه دیگر برای تشخیصص چاقی سگ این است که اگر دنده و ستون فقرات سگ با چربی پوشیده شده باشد که شما به راحتی نتوانید آن ها را ببینید سگ شما اضافه وزن دارد. برای کاهش وزن سگ باید با دامپزشک مشاوره کنید . در قسمت فروش سگ چاو چاو می توانید از فروشنده عادت های غذایی سگ را بپرسید تا ناگهانی چاق نشود.

 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *