غذای سگ چاوچاو غذای سگ چاوچاو

غذای سگ چاوچاو


اگر از غذای سگ چاوچاو چیزی نمی دانید، باید گفت که این نژاد سگ مستعد ابتلا به اضافه وزن است و بیشتر به علت سبک زندگی او است. شما باید به در نظر گرفتن بعضی عوامل، تغذیه او را برای نگه داشتن سگ در محدوده وزنی مناسب انحام دهید.

چاوچاو به علت داشتن موهای بلند و زیاد به رژیم غذایی خوبی نیاز دارد که بتواند به سلامت پوست و موی دو کمک کند.
همچنین به این خاطر که این نژاد جز سگ های بزرگ محسوب می شود،به کالری زیادی در روز نیاز دارد و شما باید در خرید مواد غذایی مناسب برای او دقت کنید.

با پت لاور همراه باشید.

تناسب سن با مواد غذایی که انتخاب می کنید:

نگاهی به برچسب مواد غذایی که می خرید و توجه به این موضوع که مواد غذایی مورد استفاده باید متناسب با سن سگ شما باشد مهم است.

زیرا همه فرمول های برای سن خاصی ساخته شده اند، بعضی از آن ها فرموله شده برای توله سگ در حالی که بعضی دیگر ساخته شده برای بزرگسالان هستند.

در عین حال مقدار زیادی از مواد غذایی سگ وجود دارد که برای همه سنین بی خطر است اما مطمئن باشید با نگاهی به مواد مغذی غذاهای انتخابی به رشد سگ خود کمک زیادی می کنید.

 

همچنین فراموش نکنید فروش سگ چاوچاو، پامرانین و … در این مجموعه زیر نظر متخصصین این امر صورت می گیرد و شما با یک تماس می توانید سگ بعد از مشاوره رایگان مورد نظرتان را خریداری کنید.

بهترین نوع غذای سگ چاوچاو

نوع گوشت مورد استفاده برای چاوچاو

چاوچاو هم درست مثل هر سگ دیگری نیاز به خوراک گوشت دارد.با این حال بعضی از انواع گوشت است که باید از دادن آن ها اجتناب شود. گوشت و محصولات کوشتی که از منابع مشکوک تهیه شده اند می توانند اثر نامطلوبی بر سلامت سگ شما بگذارند. پس مطمئن شوید که گوشت سالمی را برای او تهیه کرده اید و این کار را از طریق بررسی برچسب مواد غذایی در محصولات گوشتی می توانید انجام دهید.

مثلا گوشتی که حاوی پیه حیوانات باشد مناسب نیست.

قند در رژیم غذای سگ چاوچاو

اگر مقادیر بالایی از قند در رژیم غذایی سگ‌شما وجود داشته باشد می تواند آن را چاق کند.

مقادیر بالایی از قند و شکر می تواند سگ شما را مبتلا به دیابت کند.

پس در رژیم غذایی او به میزان قند موجود بسیار دقت کنید.

 

این مقالات را هم بخوانید:
بزرگ ترین سگ های دنیا
با یک سگ چاوچاو چگونه رفتار کنیم؟

نیازهای غذایی چاوچاو

چاوچاو نیز درست مثل هر نژاد دیگری باید ترجیحا مواد غذایی بدون مواد آلرژیک بخورد.

تا آنجا که امکان دارد چاوچاو در همه سنین باید از خوردن دانه مواد غذایی منع شود.

کالری مورد نیاز این نژاد در جدود 989 تا 1272 کالری در هر روز می باشد.

دلیل این سطح از انرژی فعالیت کم این نژاد می باشد.

نیازهای تغذیه ای در مواد غذایی مورد استفاده:

چاوچاو در یک روز با فعالیت نسبتا عادی نیاز تغذیه ای با سطوح انرژی پایین دارد.

آن ها یک بدن بزرگ و وزن زیادی دارند و به طور متوسط یک چاوچاو سالم روزانه نیازهای تغذیه ای که زیر نشان داده شده را دارد.

مواد معدنی و ویتامین ها

آن ها نیاز به حدود 6 درصد مواد معدنی و ویتامین ها در مجموع به منظور زنده ماندن دارند.دلیل این است که آن ها یک بدن قوی تری نسبت به سایر سگ ها دارند که می تواند مقاومت در برابر بیماری های مختلف داشته باشد. بعضی از ویتامین هایی که چاوچاو می تواند از آن بهره مند شود گلوکوزامین و کندرویتین است. این ویتامین ها به خصوص برای سنین پیری بسیار مهم است چون چاوچاو در این سنین مستعد ابتلا به ارتریت و ورم مفاصل است.

 

فروش سگ چاوچاو ارزان 1 1 غذای سگ چاوچاو

پروتئین

یک سگ معمولا نیاز به 18 درصد پروتئین در غذاهایش دارد. اما چاوچاو کمی نیاز به پروتئینش بیشتر است و نیاز به حدود 20 تا 24 درصد پروتئین در غذاهایش دارد که معمولا این درصد برای سگ های فعال است. آن ها نیاز به تغذیه نسبتا بالا و درصد پروتئین بالا دارند تا به ماندن در شکل و فرم خوب بدنی شان کمک کند.

کربوهیدرات

غذای اصلی این نژاد کربوهیدرات نیست اما آن ها نیاز به 30 تا 50 درصد کربوهیدرات در رژیم غذایی شان دارند.برای این منظور می توانید از مقدار کمی سیب زمینی, ترجیحا سیب زمینی شیرین استفاده کنید.

برای این نژاد همچنین می توانید برنج قهوه ای و جو به عنوان منابع کربوهیدرات استفاده کنید.

چربی در غذای سگ چاوچاو

چاوچاو نیاز به حدود 9 تا 15 درصد چربی دارد. این چربی را می توان از چربی های حیوانی مانند گوشت مرغ به دست اورد.منابع دیگر جایگزین چربی مانند ماهی هم وجود دارد.چربی برای آن ها حیاتی است به این دلیل که انرژی بدنش را فراهم می کند.آن ها بر خلاف نژادهای دیگر نمی توانند با یک رژیم غذایی کم چربی زندگی سالمی داشته باشند مگر این که آن ها بیش از حد چربی ذخیره شده در بدن داشته باشند.

 

 

فروش سگ چاوچاو

کسانی که می خواهند هر چه زودتر یک سگ داشته باشند باید دقت کنند که سگ خود را از مراکز معتبر خریداری کنند تا با مشکلاتی مثل سگ بیمار، سگ ترکیبی و … رو به رو نشوند.

یادتان باشد اگر سگ بیماری خریداری کنید باید چندبرابر هزینه خرید برای مداوای آن خرج کنید، آن هم اگر آن سگ دوباره سلامتش را به دست بیاورد.

پت لاور از گروه کاملی تشکیل شده است که به واردات سگ با نژادهای مختلف از کشورهای دیگر مشغول هستند و در تلاشند تا شما بتوانید دقیقا آن چه را که در نظر دارید، داشته باشید.

همین حالا با مرکز فروش سگ چاوچاو، پامرانین و … پت لاور تماس بگیرید تا به کمک مشاوره رایگان این مجموعه صاحب یک سگ سالم و دوست داشتنی شوید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *