تشخیص بارداری سگ

تشخیص بارداری سگ


تشخیص بارداری سگ با روش هایی آسان

سگ باردار چه نشانه‌ هایی دارد؟

ما برگشتیم با یک مقاله جدید در وب سایت رسمی petloverskc که درباره تشخیص بارداری سگ صحبت کرده ایم.

قبل از خواندن مطلب درنظر داشته باشید برای تماس با مرکز فروش سگ پامرانین ، چاوچاو و ..و از راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت استفاده کنید.

امروزه علاقه مردم نسبت به نگهداری حیوانات خانگی افزایش یافته و محبوبیت این کار، روز به روز روندی سعودی دارد. در پی این اتفاق، باید اطلاعات پیرامون این مسائل رو به افزایش رود. در این مطلب، نکاتی درباره بارداری سگ و علائم ناشی از آن و شناخت آن‌ ها گفته می‌ شود. تشخیص بارداری سگ تا چند هفته آخر، دشوار است. زمانی که شکم بزرگ است، امکان اشتباه بیشتر است.

بهترین راه تشخیص بارداری سگ این است که‌ کیس را نزد دامپزشک ببرید، اما آگاهی تغییرات جسمی و رفتاری که در سگ اتفاق می‌ افتد نیز برای تشخیص مفید است. سگ‌ های باردار برخی از علائم حاملگی را در اوایل، اواسط و اواخر بارداری نشان می‌ دهند

تشخیص بارداری سگ تشخیص بارداری سگ

بررسی تغییرات فیزیکی جهت تشخیص بارداری سگ

1- بررسی تغییر رنگ نوک پستان یکی از اولین نکات نشان دهنده احتمالی بارداری سگ ، این است که نوک پستان، صورتی باشد. این تغییر باعث می شود نوک پستان‌ ها رنگی شاداب تر از حالت طبیعی و حالتی برجسته تر داشته باشند. این علامت می تواند ۲ تا۳ هفته پس از تشکیل تخم ایجاد شود.

2- مراکز فروش سگ چاوچااو ف پارمانین و … میگویند شکل بدنی سگ باردار تا نیمه دوم بارداری تغییر نمی کند. بین حدود ۴-۵ هفتگی، کمر او شروع به ضخیم شدن می کند و شکمش برجسته می شود.

3- جیره غذایی را قبل از موعد افزایش ندهید. سگ باردار باید در ماه سوم بارداری، غذایش افزایش یابد، اما بسیاری از صاحبان، تمایل به افزایش زودرس غذا دارند. کالری اضافی منجر به تجمع چربی در شکم سگتان می شود، که اغلب باعث اشتباه در تشخیص حاملگی می شود. برای شخص ناشی، تشخیص شکم بزرگ به دلیل چربی با شکم بزرگ به دلیل وجود نوزاد غیر ممکن است.

4- نظارت بر تغییرات جزئی بدن در یک سوم نهایی دوران بارداری سگ (۶ تا ۹ هفتگی) شکم سگ، گرد و بزرگ می‌ شود. غدد پستانی آن شروع به رشد و تورم کرده، و آماده تولید شیر می شوند.

5- دقت در حرکت توله سگ در آخرین ماه (سومین ماه) بارداری سگ ممکن است حیوان قادر به حس کردن حرکت توله ها در رحم باشید. اگر کف دست خود را در کنار شکم قرار دهید، جایی که نازک تر است، ممکن است حرکت را احساس کنید. اگر نمی توانید چیزی را احساس کنید، نا امید نشوید. احتمالاً توله سگ ها در عمق شکم مادر هستند و هر توله سگ در حال شنا در یک کیسه مایع است، بنابراین همیشه نمی توان حرکت او را احساس کرد.

 

مشاهده تغییرات رفتاری جهت تشخیص بارداری سگ

1- انتظار تغییرات شدید را نداشته باشید. همه سگ ها به طور فردی به بارداری واکنش نشان می دهند. برخی ممکن است ساکت تر و خسته تر از قبل باشند، اما یک سگ بیمار نیز ممکن است آرام باشد، بنابراین این علامت پیش بینی کننده بارداری، غیر قابل اعتماد است. سگ ماده معمولاً تا انتهای ماه اول بارداری، معمولی رفتار می کند. در ماه دوم و سوم بارداری اندازه سگ باعث می شود که جابجایی او سخت شده و ممکن است بخواهد بیشتر بخوابد.

2- انتظار می رود اشتها تغییر کند. در پایان بارداری، رحم سگ رشد می‌ کند و شکمش بزرگ تر می‌ شود. او قادر نیست وعده‌ های غذایی با حجم زیاد بخورد و شما باید وعده‌ های کم حجم اما به دفعات زیاد برای او آماده کنید.

3- حواستان به لانه سازی باشد. نزدیک تولد بچه ها، مادر شروع به لانه سازی میکند، او یک پتو یا لباس را در لانه خود قرار میدهد تا محیطی گرم و ایمن برای بچه هایش باشد. زمان دقیق لانه سازی از ۲-۳ هفته تا ۲-۳ روز مانده به تولد، متغیر است.

 

تشخیص حرفه‌ ای بارداری سگ

1- مراجعه به دامپزشک اگر معتقدید که سگ شما باردار است، لازم است برای برطرف کردن تردیدتان به دامپزشک مراجعه کنید. روش های مختلفی وجود دارد که دامپزشک می تواند بارداری را به طور قطعی تایید کند.

2- بررسی ضربان قلب در اواخر دوران بارداری سگ (هفته ۶ به بعد)، دامپزشک می‌ تواند ضربان قلب جنین را با نگه داشتن گوشی پزشکی روی شکم سگ بشنود. با این وجود، انجام این معاینه بسیار دشوارتر از نوزادان انسانی است؛ به دلیل خش خش خز پوست سگ و اینکه شکم سگ ها صاف نمی‌ باشد.

3- انجام آزمایش خون استاندارد طلایی برای تست بارداری سگ توسط دامپزشک و برای تایید وجود یک هورمون به نام Relaxin171 انجام می شود. اعتبار هورمون، تنها پس از روز ۲۸ بارداری قابل قبول است. اگر تست قبل از این تاریخ انجام شود، ممکن است نتیجه آزمایش اشتباه شود (منفی کاذب)، یعنی زمانی که شما معتقدید سگ حامله نیست، در حالی که او واقعا حامله است. نتیجه مثبت در هر زمان، حتی قبل از روز ۲۸، حاملگی را تایید می کند.

4- سونوگرافی انجام دهید. روشی که می‌ تواند خیلی سریع بارداری سگ را تایید کند، اولتراسوند است. اگر فردی که اولتراسوند می‌ کند، ماهر باشد، می‌ تواند از روز ۱۶ به بعد توله‌ ها را روی اسکنر تشخیص دهد. در یک سگ آرام، اسکن می‌ تواند بدون آرام بخش انجام شود. برای اسکن باید مو های شکم سگ زده شود تا برای اولتراسوند تماس خوبی با پوست شکم برقرار شود.

5- استفاده از اشعه ایکس با استفاده گسترده از سونوگرافی، نیاز به اشعه X در حاملگی کاهش یافته است. دلیل اصلی استفاده از اشعه ایکس در اواخر بارداری، شمارش تعداد توله های موجود در رحم است.

خرید سگ خانگی

فروش سگ چاوچاو و پامرانین رو به افزایش است و شما میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *