بیماری های رایج در سگ ها 1 بیماری کوشینگ در سگ ها

بیماری کوشینگ در سگ ها


باز هم با مقاله ای مفید (( بیماری کوشینگ در سگ ها )) برگشتیم تا اطلاعات شما را در زمینه نگهداری از سگ ها بالا ببریم!
با پت لاور دوست همیشگی سگ های خانگی که به فروش سگ ها به شکلی تخصصی می پردازد همراه باشید.

 

فروش سگ چاوچاو و پامرانین

سلامت سگ با تعادل آنزیم ها و هورمون هایی که عملکرد کلی بدن و ارگان ها و سیستم های بدن را تشکیل می دهند و عملکرد آنها را حفظ می کنند کنترل می شود. هر گونه عدم تعادل در این هورمون ها می تواند مشکلات جدی را به وجود آورد.

بیماری کوشینگ یکی از بیماری هایی است که در بین سگ ها بسیار شایع است. در حالی که به طور معمول کشنده نیست، اما این بیماری در سگ ها درد و ناراحتی زیادی را به وجود می آورد و همچنین عوارض بهداشتی و عدم مراقبت های لازم می تواند منجر به مرگ زودرس شود. بنابراین، این نکته مهم است که شما در زمینه این اختلال هورمونی، درمان آن، و بعضی از اقداماتی که می توانید برای پیشگیری انجام دهید، برای نگهداری از توله سگ خود و برای مقابله با این بیماری، آموزش ببینید.

افزایش ناگهانی کورتیزول بیش از حد و هورمون استرس تاثیر قابل توجهی بر هر قسمت بدن سگ دارد، به همین علت ممکن است برای دامپزشک شما به راحتی قابل تشخیص نباشد زیرا علائم آن اغلب با سایر بیماری ها مشترک است.

وضعیتی که همراه با اضافه شدن کورتیزول باشد به صورت پزشکی به عنوان بیماری کوشینگ شناخته می شود و یکی از رایج ترین اختلالات غدد درون ریز است که بر روی سگ ها تاثیر می گذارد.

نشانه های بیماری کوشینگ در سگ ها

_ افزایش احساس تشنگی:افزایش یا مصرف بیش از حد ناگهانی آب. از آنجایی که گاهی اوقات تشخیص اینکه آیا سگ تشنه است و یا فقط احساس تشنگی دارد  دشوار است، یک فرمول است که ممکن است به شما کمک کند. مصرف روزانه آب معمولی باید ( 140 برابر وزن بدن سگ در کیلوگرم 0.75 ) باشد. هر حجم بالاتری از عددی که این فرمول به ما می دهد احتمال زیاد تنها احساس تشنگی است.

_ ادرار شدید یا بیش از حد:که اغلب غیر قابل کنترل، و یا غیر قابل آموزش به نظر می رسد. به طور معمول، یک سگ بالغ بین 20 تا 40 میلی لیتر ادرار در هر کیلوگرم وزن بدن در روز تولید می کند. تولید ادرار بیش از 45 میلی لیتر در هر کیلوگرم وزن بدن در روز، با این تشخیص سازگار است.

_ افزایش اشتها : اغلب شامل خوردن زباله، سرقت مواد غذایی، محافظت از مواد غذایی و التماس برای مواد غذایی ظاهر می شود. اشتهای شدید سگ مبتلا به کوشینگ اغلب همراه با افزایش وزن یا کاهش وزن می باشد.

_ اجتناب از ورزش و بازی: اغلب زمانی که سگ به طور معمول پر انرژی و بازیگوش بوده است. گاهی اوقات ضعف ممکن است در پاهای عقبی تشخیص داده شود، و باعث جلوگیری از  پریدن سگ بر روی مبلمان و یا مردم شود، در حالی که قبل از آن این کار برای او آسان بوده است. سگهای مبتلا به کوشینگ سعی دارند بر روی سطوح خنک دراز نکشند، در حالی که به سرعت نفس نفس می زنند.

نشانه های فیزیکی بیماری:

_ افزایش تشنگی و ادرار
_ شب ادراری و یا ادرار ناخواسته و بدون کنترل
_ افزایش گرسنگی
_ افزایش نفس نفس زدن
_ شکم بزرگ شده و باد کرده
_ چاقی
_ توده های چربی بر روی گردن و شانه
_ از دست دادن مو و یا رشد آهسته مو ها
_ کمبود انرژی
_ ضعف عضلانی
_ ناباروری
_ تیره شدن پوست
_ پوست نازک
_ کبودی
_ خستگی مفرط
_ افزایش اشتها
_ افزایش ناگهانی وزن
_ عدم خواب مناسب
_ بی میلی جنسی در سگ ماده
_ کوچک شدن بیضه ها
_ تیره شدن پوست
_ ظهور ناگهانی جوش های سر سیاه بر روی پوست
_ بخش های سخت و سفید، بر روی پوست، آرنج ها و غیره (همراه با بیماری calcinosis cutis)

 

فروش سگ پامرانین و چاوچاو توسط تیم حرفه ای پت لاور

اگر به اسم مجموعه petloverskc ( به معنی عاشقان حیوانات خانگی ) دقت کنید، درمی یابید که این مجموعه مرتبط با حیوانات خانگی بوده و کسانی که اینجا به فعالیت مشغول هستند به فروش سگ های اصیل و سالم ( فروش سگ پامرانین و چاوچاو ) می پردازند.

مشاورین این مجموعه به شما در انتخاب سگ مناسب با شرایط شخصی شما، کمک می کنند.  کافیست برای اطلاعات بیشتر همین حالا از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت با ما تماس بگیرید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *