بیماری های رایج در سگ ها بیماری های رایج در سگ ها

بیماری های رایج در سگ ها


باز هم با مقاله ای مفید (( بیماری های رایج در سگ ها )) برگشتیم تا اطلاعات شما را در زمینه نگهداری از سگ ها بالا ببریم!
با پت لاور دوست همیشگی سگ های خانگی که به فروش سگ ها به شکلی تخصصی می پردازد همراه باشید.

فروش سگ چاوچاو و پامرانین

به طور طبیعی، ما صاحبان حیوانات خانگی تمام تلاش خود را میکنیم تا این خزداران محبوب خودمون رو از بیماری ها و مشکلاتی که در کمین شان هستند حفظ کنیم.

همراهان عزیز سایت پتیران ، در این مقاله به بررسی انواع مشکلات مربوط به سلامت سگ ها می پردازیم و در ادامه نیز راه های برای درمان بیماری ها و همچنین پیشگیری از بروز آن ها به شما پیشنهاد خواهیم داد تا شما هرچه بهتر بتوانید در حفظ سلامت این موجودات دوست داشتنی بکوشید. با ما همراه باشید!

به طور طبیعی، ما صاحبان حیوانات خانگی تمام تلاش خود را میکنیم تا این خزداران محبوب خودمون رو از بیماری ها و مشکلاتی که در کمین شان هستند حفظ کنیم. ما بهترین مواد غذایی را تهیه می کنیم، در مورد آن ها تحقیق می کنیم و برچسب ها و راهنما های آن ها را مطالعه می کنیم تا بتوانیم بهترین غذا و با کیفیت ترین آن ها را برای سگ هایمان فراهم آوریم.

با بازی کردن و گردش و تفریح دل و روح آن ها را شاد کرده وذهن شان را فعال میکنیم و مانع ایجاد رخوت و سستی در آن ها میشویم. به پارک میرویم و یا اسباب بازی های مورد علاقه شان را تهیه می کنیم تا با بازی کردن با آن ها  به بروز هوش و استعداد هایشان کمک کنیم .

پاروا ویروس چیست ؟

پاروا ویروس سگها یک ویروس کوچک حاوی DNA و فاقد پوشش لیپوپروتئینی می باشد. این ویروس متعلق به خانواده ی پاروا ویریده بوده و با ویروس های پان کلوپنی گربه و آنتریت سمور قرابت آنتی ژینکی دارد.

پاروا ویروس سگها از مقاوم ترین ویروس هایی است که تا بحال شناخته شده اند. این ویروس ماهها و حتی سالها در محیط خارج قادر به ادامه ی حیات بوده و بسیاری از مواد ضدعفونی کننده که به صورت تجارتی در دسترس هستند بر روی آن بی تأثیر است. هیپوکلریت سدیم تنها ماده ی ضدعفونی کننده ای است که بر روی ویروس تأثیر می گذارد. این ویروس از طریق مدفوع وارد محیط خارج می شود و با ورود به بدن سگ های حساس از راه دهان آن را بیمار می سازد.

ویروس ابتدا در بافت لنفاوی تکثیر یافته و سپس خود را از طریق جریان خون به کریپت های روده ی کوچک می رساند. و از نظر آنتی ژنتیکی فقط یک سویه بیماریزا از آن وجود دارد.

توله سگ هایی که بین سه تا دوازده هفته هستند ،  بیشتر در برابر این ویروس آسیب پذیر هستند و عمل واکسیناسیون در برابر این ویروس در 6 تا 8 هفتگی انجام میشود ، تا این توله ها در برابر این ویروس کشنده محافظت بشوند .  انجمن پزشکی حیوانات آمریکایی  (AAHA) توصیه می کند که توله سگ ها هر سه تا چهار هفته بین سنین 6 تا 16 هفته واکسینه شوند.

دیستمپر یا هاری چیست ؟

هاری یک ویروس است که بر سیستم تنفسی، دستگاه گوارش، دستگاه تنفسی و سیستم عصبی مرکزی سگ، و همچنین غشای ملتحمه چشم تاثیر می گذارد.یک بیماری شدید تنفسی با علائمی شبیه پنومونی در سگ ها ظاهر میشود و به شدت واگیر است . در کشورهایی مانند کانادا که ویروس این بیماری وجود دارد ، سگها بطور منظم واکسیناسیون می شوند. ویروس هاری می تواند به تمامی پستانداران منتقل شود و اغلب  کشنده است.

یکی از موارد مهم در ارتباط این بیماری آن است که قابل انتقال به انسان بوده است . در اروپا ، روباه ها منشع اصلی انتقال این ویروس هستند ، در مکزیک و دیگر کشوهای لاتین و شهرهای مرکزی آمریکایی  ، سگها منتقل این ویروس می باشند. در کانادا و ایالات متحده آمریکا منشع انتقال این بیماری اکثراً  روباه ها ، راسوها ، خفاش ها ، راکون ها و گرگهای صحرایی می باشند ، که اغلب نزدیک انسانها زندگی می کنند. این نزدیکی باعث می شود که این ویروس به حیوانات مزرعه ، حیوانات خانگی و انسانها نیز سرایت کند. پس خیلی مهم است که هم حیوان خانگی ما و هم خودمان در مقابل این بیماری خطرناک مصون باشیم.

بیماری های کبدی در سگ ها

بیماری های کبدی یکی دیگر از بیماری های رایج در این حیوانات است . خوشبختانه بیماری کبدی از بیماری هایی است که می توانید در برابر آنها سگ های خود را  واکسینه کنید. پروتکل  ها متفاوت هستند، اما AAHA توصیه می ، برای توله هایی که 6 تا 16 هفته دارند هر 3 الی 4 هفته یک بار واکسیناسیون انجام شود . بیماری های کبدی در سگ ها علائمی نظیر زردی ، لکه ها و مشلات پوستی و مو ریزی را در بر دارد .

بیماری کلیوی در سگ

درست مانند انسان، در سگ ها نیز کلیه ها مسئول تسفیه خون و دفع زائدات بدن هستند و یکی از مهم ترین ارگان ها به شمار می آیند . هنگامی که کلیه ها به درستی عمل نمی کنند،باعث ایجاد انواع مسمومیت ها و مشکلات خونی در سگ ها می شود.
سنگ های کلیه، مثانه شکسته یا پیری طبیعی کلیه ها به دلیل افزایش سن سگ،  می تواند باعث ناراحتی کلیه شود. در صورت مشاهده افزایش شدید مصرف آب، ادرار مکرر یا حوادث ناخوشایند در منزل، در صورت امکان، سگ خود را به دامپزشک ببرید تا پزشک با بررسی و معاینه کلیه های حیوان از سلامت آن ها اطمینان حاصل کند.

بیماری لثه در سگ

مراقبتهای بهداشت دهان باید زمانی شروع شود که سگ شما فقط یک توله سگ می باشد. روش های تمیز کردن حرفه ای را باید از متخصص دامپزشک  پرسید . استفاده از برس های خانگی به پیشگیری از بیماری لثه در زندگی  سگ ها کمک می کند.
لثه های التهابی معمولا اولین علامت است که  نشان میدهد دندان های سگ شما نیاز به برخی از اقدامات درمانی و پیشگیرانه نظیر  TLC  را دارند. التهاب می تواند منجر به بیماری  های وخیم لثه در صورتعدم مراقبت و درمان التهاب اولیه بشود .

بدیابت نوع یک در سگ ها

دیابت ناشی از تولید ضعیف یا عملکرد ضعیف انسولین، یک هورمون ساخته شده توسط پانکراس است. انسولین به انتقال گلوکز از خون به سلول های بدن کمک می کند که در آن برای انرژی استفاده می شود.
دیابت اغلب در سگ هایی که حداقل هشت یا نه ساله هستند رخ می دهد؛ این می تواند ارثی باشد و در زنان بیشتر است. ساندویچ، تره فرنگی، پگ، پودل اسباب بازی و شینیون های کوچک، نژاد هایی هستند که مستعد ابتلا به دیابت هستند، هرچند که هر گونه از نژاد  ها می تواند تحت تاثیر قرار گیرد.

سرطان در سگ ها

متأسفانه، سرطان یکی از قاتلان یا  بیماری های اعضای خانواده خزدار ماست. یکی از بهترین راه ها برای تشخیص سرطان به موقع توجه و تماشای تغیرات روزانه حیوان خانگی شما است . تماشای تغییرات وزن، آرتروز زخم ها و خونریزی از دهان، بینی و گوش  و … همگی جز نشانه هایی هستند که با دیدن آن ها باید به دامپزشک مراجعه کرده و حیوان خود را چکاب کنید .  اگر بتوانید این بیماری مهلک را زود تشخیص دهید ، درمان های سرطانی می تواند موفقیت آمیز باشد، بنابراین به طور آشکار درباره ی جوانب مثبت و منفی بیماری حیوان خود با دامپزشک صحبت کنید.

 

فروش سگ پامرانین و چاوچاو توسط تیم حرفه ای پت لاور

اگر به اسم مجموعه petloverskc ( به معنی عاشقان حیوانات خانگی ) دقت کنید، درمی یابید که این مجموعه مرتبط با حیوانات خانگی بوده و کسانی که اینجا به فعالیت مشغول هستند به فروش سگ های اصیل و سالم ( فروش سگ پامرانین و چاوچاو ) می پردازند.

مشاورین این مجموعه به شما در انتخاب سگ مناسب با شرایط شخصی شما، کمک می کنند.  کافیست برای اطلاعات بیشتر همین حالا از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت با ما تماس بگیرید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *