به سگ چاوچاو چقدر غذا بدهیم؟ به سگ چاوچاو چقدر غذا بدهیم؟

به سگ چاوچاو چقدر غذا بدهیم؟


چاوچاو جز حیواناتی است که حریصانه غذا می خورد و در نتیجه در معرض ابتلا به اضافه وزن هستند. پس  بسیار مهم است که چاوچاو را در یک رژیم غذایی سخت به منظور حفظ وزن او در محدوده نرمال قرار دهید. هم چینن با توجه به این که آن ها نسبت به نژادهای دیگر شیوه زندگی با فعالیت کمتری دارند، کنترل وزن آن ها بسیار مهم است. مصرف کالری برای چاوچاو در مراحل مختلف زندگی در زیر اورده شده است.

با پت لاور همراه باشید.

همچنین فراموش نکنید فروش سگ چاوچاو، پامرانین و … در این مجموعه توسط کارشناسان به صورت کاملا حرفه ای می گیرد و شما با یک تماس می توانید سگ مورد نظرتان را خریداری کنید.

برای حفظ سلامت سگ، به سگ چاوچاو چقدر غذا بدهیم؟

کالری مورد نیاز در توله سگ ها

توله سگ چاوچاو نیاز به حدود 1400 کالری در جهت رشد مناسب دارد. کالری بیش از حد آن ها را مستعد ابتلا به چاقی می کند.

کالری مورد نیاز بالغ ها

نسبت به توله ها که در سن رشد هستند بزرگسالان چاوچاو کالری کمتری نیاز دارد که حدود 989 تا 1272 کالری در هر روز محاسبه شده است.این محدوده کالری منجر به نگه داشتن وزن سگ تان در محدوده مناسب می شود. در مورد سگ با اضافه وزن, مقدار کالری باید کاهش داده شود. اما اگر چاوچاو شما فعال تر است امکان دارد نیاز به افزایش مصرف کالری به حدود 1400 یا بیشتر از آن داشته باشد.

کالری مورد نیاز در سنین پیری

چاوچاو در سنین بالا به طور کلی تنها نیاز به حدود 800 کالری در هر روز دارد زیرا میزان فعالیت کمتری دارند.

مانند بزرگسالان تغذیه شان باید دو بار در روز انجام شود و کل کالری دریافتی اش باید تقسیم شود.

باید از غذای با کربوهیدرات بالا جلوگیری شود چرا که باعث اضافه وزن می شود. تغذیه با فیبر بالا و پروتئین بالا رژیم غذایی می تواند مفید باشد.

یبوست

یبوست در سگ ها در همه سنین رخ می دهد که اگر یک رژیم غذایی فاقد فیبر داشته باشند اتفاق می افتد.

سگی که دچار یبوست شده روده هایش به طور منظم کار نمی کند و مدفوعش خشک شده و مدفوع کردن سخت می شود. این مشکلی است که آسان درمان می شود.

فروش سگ چاوچاو 5 به سگ چاوچاو چقدر غذا بدهیم؟

به سگ چاوچاو چقدر غذا بدهیم؟ – نکات دیگر

به سادگی با قرار دادن یک رژیم غذایی با فیبر بیشتر و آب بیشتر این مشکل حل می شود.

همیشه سگ های خود را هر روز در وعده های تعیین شده تغذیه کنید و همیشه سگ های خود را در هنگام غذا خوردن در جای مشخصی قرار دهید و ظرفی مشخص برایش تعیین کنید زیرا این باعث تشویق او به غذا خوردن می شود.

ااطمینان حاصل کنید که همه اعضا خانواده همین رفتار را با او ‌داشته باشند و همچنین هنگامی که مهمان دارید برنامه او از این قاعده خارج نیست.

مواد غذایی تشکیل دهنده غذای توله سگ به طور کلی دارای پروتئین بالا است و غنی شده با ویتامین ها، مواد معدنی و چربی های ضروری برای رشد است، اما مواد تشکیل دهنده در بین مارک های مختلف می توانند به شدت متفاوت باشند.

شرکت های تجاری غذای توله سگ ها باید اطمینان حاصل کنند که محصولاتشان مطابق با استانداردهای مواد مغذی برای رشد آن ها هستند و اغلب آن ها را انجام دهند،

اما در حالی که برخی از شرکت ها واقعا بالاتر از این استانداردها هستند، برخی دیگر صرفا حداقل استانداردهای مواد مغذی را برآورده می کنند.
محل زندگی توله ها باید تمیز و کاملا خشک باشد.

به سگ چاوچاو چقدر غذا بدهیم؟ – غذای توله سگ

از غذاهای مضر برای توله سگ ها نیز نباید استفاده کنید.
غذای اصلی برای توله سگ ها شیر است.

شما باید از شیرخشکهای مخصوص سگ ها استفاده کنید، در صورت نبود از شیر خشک انسانی بدون لاکتوز استفاده کنید
از ۲ ماهگی به بعد کم کم حجم غذای کمکی را بیشتر کنید و از مقدار شیر کم کنید.

گوشت مرغ پخته شده،برنج نرم به همراه ماست، آب گوشت یا مرغ به همراه سبزی و حبوبات پخته، می دوانند برای استفاده در اوایل کمک کننده باشند. ابتدا غذای کمکی باید کمتر از نیمی از وعده های غذای روزانه را تشکیل دهد و به تدریج و با افزایش سن تعداد وعده غذاهای غیر شیری را افزایش داد.

این مقالات را هم بخوانید:
خصوصیات ظاهری ، اخلاقی و شخصیتی سگ پامرانین
اسباب بازی سگ

فروش سگ چاوچاو ارزان

اگر می خواهید هر چه زودتر صاحب یک سگ شوید باید دقت داشته باشید که سگ خود را از مراکز معتبری خریداری کنید تا با مشکلاتی مثل سگ بیمار، سگ ترکیبی و … رو به رو نشوید.

چرا که اگر سگی بیمار بخرید، باید چندبرابر هزینه ای را که برای خرید سگ صرف کرده اید را برای بهبود آن کنار بگذارید، آن هم اگر آن سگ دوباره سالم شود

پت لاور از گروه کاملی تشکیل شده است که به واردات سگ با نژادهای متنوع از کشورهای مختلف مشغول هستند و سعی دارند شما را به آن چه در نظر دارید برسانند.

پس با مرکز فروش سگ چاوچاو، پامرانین و … پت لاور تماس بگیرید تا بعد از مشاوره رایگان این مجموعه صاحب یک سگ سالم و زیبا شوید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *