انواع قلاده برای سگ 1 انواع قلاده برای سگ

انواع قلاده برای سگ


[vc_row][vc_column][vc_column_text]

یکی از مهم ترین لوازم برای چاو چاوی شما، قلاده است،در این مطلب جهت آشنایی بیشتر شما، انواع قلاده برای سگ های بزرگ از جمله چاو چاو معرفی میشود.

قلاده ها مدل ها و کاربردهای متنوعی دارند. جنس قلاده ها به نوع نژاد سگ و سلیقه شخصی صاحبان پت بستگی دارد.

قلاده ها از جنس چرم، پارچه ای، لاتکس، حصیری و زنجیری می باشد. نکته بسیار مهم این است که سگ نحوه راه رفتن با قلاده خود را بیاموزد. بنابراین قلاده ای را خریداری کنید که چاو چاو در آن احساس راحتی کند.

قلاده ها در سه مدل کمری، کتفی و گردنی وجود دارد. بند قلاده ها اصولا یک متر است. ولی بند قلاده های متری از ۲ الی ۵ متر متفاوت است.

برای سگ های کوچک قلاده های کتفی که زیر سینه سگ را می گیرد، مناسب است.

قلاده های آموزشی و قلاده های گردنی برای سگ های بزرگ مانند ژرمن و پیت بول و چاو چاو و… مناسب است.[/vc_column_text][us_image image=”10336″ size=”full” align=”center” animate=”wfc”][vc_column_text]قلاده هایی که دارای جی پی اس هستند، در دسته قلاده های هوشمند قرار دارند. به صورتی که به تلفن همراه یا کامپیوتر متصل می شود و مکان دقیق سگ گمشده را نشان می دهند. این نوع قلاده برای چاو چاو و احتمال دزدیده شدن او مناسب است

پیشنهاد می‌کنیم تگ یا پلاک شناسایی را که شامل اسم سگ و همین طور شماره تلفن صاحبش باشد، به قلاده وصل کنید.

به طور کلی سه انواع قلاده برای سگ وجود دارد:

۱_گردنی ۲_کمری ۳_متری

قلاده گردنی بیشتر برای سگ‌‌های بزرگ از جمله نژاد چاو چاو مناسب است. زیرا گردن سگ‌‌های کوچک نازک است و اذیت میشوند. قدم زدن با سگ با این قلاده راحت تر است و با این قلاده راحت تر می‌توانید چاو چاو را کنترل کنید.

داشتن قلاده گردنی به همراه تگی که اسم حیوان و شمارهٔ صاحب حیوان روی آن نوشته شده باشد، ضروری است.

قلاده کمری بهترین قلاده برای سگ‌ است و اذیت نمی‌شود.

قلاده متری بهترین نوع قلاده برای پیاده روی است.

انواع زیادی از قلاده برای سگهای بزرگ وجود دارد که هر یک کارکردی خاص دارد و این که صاحب سگ باید از کدام نوع انها استفاده کند، به انتظاری که صاحب از سگش دارد بر میگردد.

شناخت انواع قلاده برای سگ

Flat Collars

قلاده های فلت از رایج ترین انواع قلاده ها هستند و هر صاحبی حداقل یک عدد از این قلاده ها را باید داشته باشد.

همچنین این قلاده ها به عنوان قلاده روزانه سگ نیز مورد استفاده قرار میگیرند. انها باید به دور گردن سگ چاو چاو بسته شوند که با توجه به عرض گردن سگ و سگک های قلاده، میتوان انها را متناسب با گردن بست. جنس انها نیز بسیار متنوع است میتواند چرم، پلاستیکی، پارچه ای و…  باشد .

شما میتوانید چاو چاوی خود را با این قلاده ها به گردش ببرید، اما در صورتی که سگ کاملا تربیت شده و تحت فرمان باشد. در غیر این صورت هم شما و هم سگ اذیت خواهید شد.

Rolled Collars

این قلاده ها تقریبا همان قلاده های فلت هستند. اما فرق آنها این است که این قلاده ها از چرم ساخته شده اند و حالت پیچشی دارند. برای همین ویژگی، این قلاده کاملا مناسب سگهایی با موهای بلند یا سگهایی که پوشش حساسی دارند .

این قلاده ها ساخته شده اند تا آسیبی به سگهایی با پوشش بلند نرسد و باز و بسته کردن قلاده بسیار آسان شود.

انواع قلاده برای سگ – Slip Collars

از نام های دیگر این قلاده، قلاده شوکر یا تنگ‌شونده است و فقط برای تمرین سگهای بزرگ از جمله چاو چاوی بالغ استفاده می شود.

همچنین قلاده بازدارنده نیز هستند اما استفاده از آنها برای افراد ناشی و تازه کار توصیه نمیشود.

زیرا این افراد براحتی میتوانند سگشان را خفه کنند.

هنگامی که قلاده را میکشند، قلاده به نای سگ فشار آورده و در نهایت موجب خفگی حیوان میشود.

Prong Collars

عملکرد قلاده های چنگکی نیز مانند قلاده های شوکر است. برای سگ های بزرگ مثل چاو چاو مناسب هستند. اما اگر صحیح استفاده نشوند به سگ آسیب میزنند. بنابراین اگر برای اولین بار میخواهید با آنها کار کنید، باید از دامپزشک یا فردی حرفه ای کمک بگیرید.[/vc_column_text][us_image image=”10337″ align=”center” animate=”wfc”][vc_column_text]

Harnesses

این قلاده ها گزینه مناسبی برای مهار کردن سگ های بزرگ هستند. چراکه هم کنترل برای شما با تقسیم فشار آسان تر میشود و هم این که برای سگ خطرناک و آزار دهنده نیست. البته این قلاده ها مناسب هر سگی نیست.

انواع قلاده برای سگ – Martingale Collars

نام دیگر این قلاده، قلاده شوکر نرم است ( soft slip collars) و مناسب سگهای بزرگی است که قطر گردنشان از سرشان تنگ تر است. بنبراین گزینه مناسبی برای چاو چاو، البته چاو چاوی بالغ است. این قلاده های Slip نرم تر و ملایم تر هستند. ممکن است آنها برای همیشه مناسب اموزش نباشند، اما قلاده ای مناسب برای مهار کردن هستند. زمانی که سگ در حالت معمولی باشد، این قلاده شل و بزرگ میشود و زمانی که سگ فشار میاورد قلاده به دور گردنش تنگ میشود.

 

پت لاور فروش انواع سگ های خانگی با تضمین سلامت و اصالت انجام می دهد تا شما بتوانید با قیمتی عادلانه سگ مورد نظرتان را برای همیشه کنارتان داشته باشید.
فروش سگ چاوچاو از حوزه فعالیت های این مجموعه به شمار می رود.

در صورت تمایل برای خرید سگ های خانگی کافیست با ما تماس بگیرید.

[/vc_column_text][us_btn link=”url:tel%3A09121268546|||” align=”center” label=”تماس با مرکز فروش سگ چاوچاو وارداتی!”][/vc_column][/vc_row]

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *