استفاده از ملاتونین برای کمک به سگ‌های مضطرب استفاده از ملاتونین برای سگ‌های مضطرب

باز هم با مقاله ای مفید (( استفاده از ملاتونین برای سگ‌های مضطرب )) برگشتیم تا اطلاعات شما را در زمینه نگهداری از سگ ها بالا ببریم!
با پت لاور دوست همیشگی سگ های خانگی که به فروش سگ ها به شکلی تخصصی می پردازد همراه باشید.

 

فروش سگ چاوچاو و پامرانین

دیده‌شده که ملاتونین برای سگ‌هایی که از رعد و برق و دیگر اتفاقات مرتبط که پر سر و صدا هستند و دیگر وضعیت‌های استرس زا میترسند، مفید است. از ملاتونین به طور موثر برای کاهش اضطراب سگ‌هایی استفاده شده‌است که بین ۱۱: ۰۰ بعد از ظهر و ۶: ۰۰ صبح بیشتر اضطراب دارند . به نظر می‌رسد که مالکان سگ‌ها گزارش می‌دهند که در زمان‌های دیگر روز استرس سگشان پایین تر است. ملاتونین یک ماده طبیعی است که توسط غده پینه آل در مغز پستانداران تولید می‌شود. این هورمون در تعریف ماده ای است که در ریتم شبانه‌روزی دخالت دارد –یعنی همان چرخه‌های درونی که همه پستانداران در هنگام خواب و هنگام بیدار شدن دارند. در سال‌های اخیر، ” ملاتونین مصنوعی ” برای مردم به عنوان یک ” کمک طبیعی ” برای خوابیدن به بازار عرضه شده‌است.

ژورنال انجمن پزشکی دامپزشکی آمریکا، جلد ۲۱۵، شماره ۱ ژوئیه ۱۹۹۹ اشاره به ملاتونین دارد ، همان گونه که ” دامپزشکی امروز ” نوشته لیندا Aronson، DVM، MA نیز به این موضوع اشاره دارد. از دپارتمان مطالعات بالینی، دانشکده پزشکی دامپزشکی، دانشگاه تافتس، MA، توصیه کلی دکتر Aronson این است که: ” برای درمان ترس از رعد و برق، من از  دوز ۳ میلی‌گرم برای یک سگ ۳۵ – ۱۰۰ پوندی استفاده می‌کنم. این دوز برای سگ‌های کوچک‌تر به ۱.۵ میلی‌گرم می‌رسند، و برای سگ‌های بزرگ‌تر ممکن است به ۶ میلی‌گرم هم برسد. این مقدار در هنگام اولین غرش رعد و برق که باعث ترس سگ میشود به کار میرود. این دوز ممکن است روزانه ۳ بار تکرار شود.

اثرات ملاتونین بر روی سگ‌های باردار

گفته شده  که اثرات ملاتونین بر روی سگ‌های باردار کاملا معلوم نیست. تحقیقات منتشر شده بسیار کمیاب هستند. دیگر هشدارها شامل سگ‌ها با بیماری خود ایمنی و نیز کسانی است که در سایت MAOI قرار دارند است، هر چند که شواهد عینی حاکی از آن است که ممکن است سگ ها در این موارد ایمن باشد. تا به امروز از ۱۰۰۰ نفر از سگ‌ها که ” ملاتونین ” را می‌گیرند ( برخی از آن‌ها به مدت چند ماه و حتی سال‌ها ) آن را مصرف می‌کنند، گزارش شده‌است که ۳ سگ نسبت به این ماده واکنش خوبی نداشته و بقیه مشکلی نداشتند که دلیل آن هم مشخص شد به دلیل بدرفتاری صاحبان آن ها بوده و اثرات سوء این ماده بر روی این 3 سگ بعد از 4 ساعت برطرف شده.

یک مالک گزارش داد که سگ‌های تجسس و نجات او با موفقیت از ” ملاتونین ” برای مبارزه با ترس از پرواز استفاده کرده اند و نتیجه ی خوبی داشته و توانسته اند در هواپیماهای توربو وارد شوند. این تنها درمانی است که به سگ ها اجازه استراحت می‌دهد و در عین اینکه آن ها باید وظایف خود را در پرواز انجام دهند.

ملاتونین به نظر بسیار مفید می‌رسد، از جمله طوفان‌های تندری، آتش‌بازی، تیر تفنگ، هواپیما، هلیکوپتر، بالون هوای گرم، کامیون و دیگر صداهای جاده‌ای که برای حیوانات ممکن است ترسناک باشد نیز با مصرف ملاتونین ترسشان برطرف میشود. هم چنین به نظر می‌رسد که این ماده در برخی موارد از لیس زدن و اضطراب به دلیل جدایی کمک می‌کند.

 

فروش سگ پامرانین و چاوچاو توسط تیم حرفه ای پت لاور

اگر به اسم مجموعه petloverskc ( به معنی عاشقان حیوانات خانگی ) دقت کنید، درمی یابید که این مجموعه مرتبط با حیوانات خانگی بوده و کسانی که اینجا به فعالیت مشغول هستند به فروش سگ های اصیل و سالم ( فروش سگ پامرانین و چاوچاو ) می پردازند.

مشاورین این مجموعه به شما در انتخاب سگ مناسب با شرایط شخصی شما، کمک می کنند.  کافیست برای اطلاعات بیشتر همین حالا از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت با ما تماس بگیرید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *