آیا سگ ها کرونا می گیرند؟ آیا سگ ها کرونا می گیرند؟ گربه ها چطور؟

آیا سگ ها کرونا می گیرند؟


از وقتی که ویروس کرونا جهان را به خودش درگیر کرده است، صاحبان سگ ها از خود می پرسند آیا سگ ها هم کرونا می گیرند؟
آیا حیوانات خانگی می‌ توانند ناقل آن باشند؟

با پت لاور، بهترین مرکز فروش سگ پامرانین و چاوچاو همراه شوید.

بعد از این که نتیجه آزمایش تعدادی سگ و گربه مثبت اعلام شد، این نگرانی‌ ها جدی‌ تر شد.
اما در روزهای گذشته اعلام شد که یکی از ببرهای باغ وحشی در آمریکا نیز به این ویروس مبتلا شده‌ است و بعد از آن موج تازه‌ ای از شایعات و گمانه‌ زنی‌ ها درباره رابطه کرونا و حیوانات و خطر حضور در کنار آن‌ ها به راه افتاد.

ببرهایی که کرونا گرفتند!

ظاهرا این ویروس در شهر نیویورک از یکی از افراد مبتلا به ۳ شیر و ۴ ببر منتقل شده است که نادیا، ببر ۴ ساله‌ ای که در چند روز گذشته در صدر خبرها بوده نیز یکی از آن هاست.

با وجود این که جواب آزمایش این حیوانات مثبت بوده است، اما باغ وحش محل نگه‌ داری آن‌ ها امید دارد همه آن‌ ها کاملا بهبود پیدا کنند.

دانشمندان درباره انتقال این ویروس به اولین انسان مبتلا و همچنین اولین حیوانی که این ویروس را به انسان انتقال داده است، اطلاعات دقیقی ندارند. در ابتدا تصور می‌ شد که بازار ماهی‌ فروشان (حیوانات خوراکی و غذاهای دریایی) در شهر ووهان چین منشا انتقال این ویروس به اولین انسان بوده است، اما مطالعاتی که در ماه ژانویه صورت گرفت مشخص کرد که اولین فرد آلوده‌ ای که شناسایی شده هیچ تماسی با این بازار نداشته است.

مطالعات دیگر حاکی از آن است که ۹۹ درصد ژنوم ویروس موجود در بدن بیماران مبتلا به کووید-۱۹ با ژنوم یافت شده از آن در پنگولین مشابه است.

پنگولین نوعی مورچه‌ خوار است که طبق اعلام بنیاد حیات‌ وحش جهانی، پرفروش‌ترین پستان‌ دار در آسیا به شمار می‌ آید.

آن‌گونه که در نتایج این تحقیقات ذکر شده است، احتمالا پنگولین این ویروس را از خفاش‌ ها به انسان انتقال داده است. تحلیل‌ های ابتدایی از شباهت ۹۶ درصدی ژنوم کرونا ویروس یافت شده در انسان با ویروس موجود در بدن خفاش‌ ها حکایت دارند که عامل انتقال دو بیماری SARS و MERS نیز شناخته می‌ شوند.

از دست ندهید:  سگ های بی مو

آیا سگ ها کرونا می گیرند؟

طبق اعلام مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ های آمریکا، با وجود این که این ویروس با انتقال از یک گونه جانوری به گونه دیگر باعث ایجاد یک خطر همه‌گیر در جهان شده است؛ انتقال میان‌ جانوری و گسترش آن به این روش چندان رایج نیست.

بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، تا کنون هیچ‌ مدرکی مبنی بر انتقال ویروس کرونا از حیوانات خانگی به یک انسان در هیچ‌ نقطه‌ ای از دنیا مشاهده نشده است.

علی‌رغم این اطلاعیه سازمان بهداشت جهانی، برخی از گروه‌ های مدافع حیوانات ابراز نگرانی کرده‌ اند که ترس از حیوانات خانگی افرادی که به کووید-۱۹ مبتلا هستند باعث گمراهی شود و بسیاری از این حیوانات در جامعه رها شوند و یا با آن‌ ها بد رفتاری شود.

فروش سگ پامرانین 4 آیا سگ ها کرونا می گیرند؟ گربه ها چطور؟

گربه ها و سگ ها در نبرد کرونا

در برابر سوال آیا سگ ها کرونا می گیرند؟ باید گفت: تا به‌حال موارد نادری از سگ‌ ها و گربه‌ های خانگی آلوده به ویروس کرونا کشف شده‌ اند که بعد از ابتلای صاحبان‌شان به کرونا، نتایج آزمایش این حیوانات نیز مثبت اعلام شده است.

در ماه فوریه نتیجه آزمایش یک سگ پامرانین تقریبا مثبت اعلام شد و این حیوان در ماه مارس از دنیا رفت.
اما طبق گزارش South China Morning Post، ممکن است علت مرگ این سگ سن بالای او بوده باشد.

بعد از آن، یک سگ دو ساله از نوع ژرمن شپرد نیز در هنگ کنگ یافت شد که بعد از آزمایش مثبت صاحبش، مشخص شد این حیوان هم به ویروس کرونا آلوده شده است.
اما در کمال تعجب، جواب آزمایش سگ دیگری که در این خانه زندگی می‌ کند منفی اعلام شده و او سالم است.

کیس‌ های حیوانی آلوده در هنگ کنگ به این دو مورد ختم نشده‌ اند و یک گربه نیز در این منطقه به کرونا مبتلا شده است.
اما گربه دیگری که در خبرها به آن اشاره شده در کشور بلژیک قرار دارد و طبق اعلام سرویس دامپزشکی ملی این کشور، تا کنون علائمی از بیماری‌ های گوارشی و تنفسی را از خود نشان داده است.

فروش سگ پامرانین در پت لاور!

گربه ها بیشتر در معرض خطر هستند!

طبق مطالعات انجام شده در چین، احتمالا گربه‌ ها نسبت به سگ‌ ها بیشتر مستعد دریافت ویروس کرونا هستند. در این تحقیق گربه‌ های خانگی مبتلا به کووید-۱۹ که نمونه‌ هایی از ویروس را در بینی خود داشتند در کنار گربه‌ هایی که سالم بودند قرار داده شدند. مدتی بعد، محققان متوجه شدند که گربه‌ های سالم نیز به این ویروس آلوده شده‌ اند و احتمالا انتقال ویروس از طریق قطرات تنفسی صورت گرفته است.

انتقال ویروس کرونا از طریق قطرات تنفسی دقیقا همان روش رایج انتقال آن در میان انسان‌ هاست که عمدتا از طریق عطسه و سرفه فرد آلوده صورت می‌ گیرد.

در تحقیق مشابهی سگ‌ ها نیز مورد آزمایش قرار گرفتند و آن‌گونه که انتظار می‌ رفت، مقاومت آن‌ ها بیشتر بود و انتقال از یک سگ به سگ دیگر اتفاق نیفتاد.

اما اگر نگران این مورد هستید که گربه خانگی شما عامل انتقال ویروس باشد، باید اعلام کنیم که تا زمان نگارش این مطلب هیچ مدرکی از پخش میزان کافی ویروس از سوی گربه برای آلوده کردن یک انسان یافت نشده است.

البته توجه داشته باشید که به دلیل جدید و ناشناخته بودن ویروس کرونا، اطلاعات ما درباره این ویروس کامل نیست و ممکن است در آینده یافته‌ های جدیدی کشف شوند که دانسته‌ های فعلی را نقض کنند. پس، احتیاط و رعایت موارد بهداشتی توصیه شده از سوی مراجع رسمی همچون سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس عاقلانه‌ترین کار ممکن است.

 

از دست ندهید: سگ های وفادار

اگر حیوان خانگی دارید باید بدانید:

بر اساس توصیه CDC (مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ ها در آمریکا) اگر فردی به ویروس کرونا آلوده شده است، باید از بغل کردن، بوسیدن، رابطه نزدیک و تقسیم کردن غذای خود با حیوانات خانگی خودداری کند تا از انتقال ویروس به حیوان جلوگیری شود.

در چنین شرایطی، بهتر است از افراد سالم خواسته شود تا مراقبت از حیوان را بر عهده بگیرند.
اما اگر خود شخص بیمار مجبور است از آن مراقبت کند، باید قبل و بعد از تماس با حیوان دست‌ های خود را با دقت و طبق اصول بهداشتی بشوید.

همچنین، اگر شخصی فکر می‌ کند نشانه‌ های ابتلا به ویروس را دارد، اما هنوز آزمایش نداده یا منتظر اعلام جواب آزمایش خود است؛ باید موارد ذکر شده را رعایت کند.
استفاده از ماسک در هنگام مواجه شدن با حیوانات خانگی نیز یکی از توصیه‌ های انجمن دامپزشکی آمریکا برای افراد بیمار است.

به دلیل تفاوت عمر ویروس کرونا روی سطوح مختلف، این احتمال وجود دارد که دوستان پشمالوی ما بدون ابتلا به ویروس، آن را در موهای خود حمل کنند.
اما تا الان تحقیقات درباره دوام ویروس روی سطوح به مواردی مانند پلاستیک، مقوا و کارتن، فلز و کاغذ خلاصه می‌ شود و تحقیقی بر روی موی بدن حیوانات انجام نشده است.

هر حیوانی می‌ تواند حامل ذرات و اجرام ریزی باشد که باعث بیماری انسان شوند؛ بنابرین چه بیماری همه‌گیری وجود داشته باشد و چه وجود نداشته باشد، بهتر است قبل و بعد از تماس با حیوان، غذایش و یا فضولاتش دست‌ های خود را بشوییم.
رعایت نکات ایمنی همچون حفظ فاصله ضروری و استفاده از ابزارهای مراقبتی مانند ماسک در هنگام تماس با حیوانات موجب می‌ شود علاوه بر سلامت خود، از سلامتی آن‌ ها نیز مراقبت کنیم.

 

فروش سگ پامرانین

مرکز petloverskc را می شناسید؟
این مجموعه اینجاست تا شما سالم ترین و اصیل ترین سگ ها را داشته باشید.
فروش سگ پامرانین، چاوچاو، شی هوا هوا، … در این مجموعه انجام میشود و شما می توانید برای دریافت جزئیات بیشتر با ما تماس بگیرید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *