شیتزو 1 شیتزو

شیتزو


سگ شیتزو

نژاد سگ شیتزو برگرفته از زبان چینی است. در حالی که ممکن است سگی ظریف و آرام به نظر برسد، اما آنها واقعا شاد، پرانرژی، پر جنب و جوش و شاد هستند. همین خصیصه ها آنها را به بهترین در خانواده حیوانات خانگی  و سگ ها تبدیل کرده است. به منظور نگهداری و آوردن این سگ به خانه خود، شما باید به طور مرتب از پوست و مو، عادات رفتاری و سلامتی حیوان خانگی خود مراقبت و نگهداری کنید.

آخرین مطالب سایت

شیتزو مینیاتوری چه نوع سگی است؟

نوع مینیاتوری یا فنجانی نژاد جداگانه ای از شیتزو نیست و در واقع همان سگ شیتزوست که کمتر از حد معمول رشد کرده است.این سگ یا با نژادهای کوچک تر ترکیب شده است و یا دچار بیماری کوتولگی شده است. اخیرا به این سگ خیلی علاقه نشان داده شده است و به علت اندازه کوچک و ظاهر عروسکی که دارد محبوبیت یافته است.

اما شتزوهای مینیاتوری به دلیل سایز غیر معمولی که دارند اکثرا دچار مشکلات جدی سلامتی می شوند. بیماری هایی که در این سگ ها بیشتر شیوع دارد عبارت اند از : کمبود کلسیم، بیماری های مربوط به اعصاب مثل صرع و تشنج بیماری های کبدی،بیماری های قلبی،هایپوگلایسمی،بیماری های دندان و لثه

 

شیتزو کراس به چه سگ هایی گفته می شود؟

شیتزو کراس حاصل آمیزش و ترکیب یک سگ شیتزو خالص با یک نژاد دیگر است.در واقع یکی از پدر یا مادر او شیتزو خالص بوده اند!نژادی که با این سگ ترکیب می شود می تواند نژاد های زیر باشد که نام می بریم:

تریر وست هایلند، یورکشایر تریر، پودل، مالتیز، هاوانیز ، کاکر اسپانیل و …
اسامی شیتزو کراس های معروف به شرح زیر است:
مال شی: ترکیب دو نژاد شیتزو و مالتیز (معروف ترین کراس شیتزو این کراس است)
شینزه: ترکیب دو‌نژاد شیتزو و  پکینیز است.
شی پو: ترکیب شیتزو و پودل است.
شورکی زو: ترکیب شیتزو و یورکشایر تریر است.
کوک آ زو: ترکیب کاکر اسپانیل و شیتزو است.

خصوصیات ظاهری

قد متوسط شیتزو ۲۰ تا ۲۸ سانتی متر است و وزن متوسط شیتزو ۴ تا ۷ کیلوگرم می باشد.

سگ شیتزو امروزه نژادی براکیوسفالیک است و پوزه ای تخت دارد. بینی آنها مشکی است . چشم های آن ها گرد و بزرگ و تیره است. موهای این نژاد ابریشم مانند و بسیار زیبا است. سر آن ها پهن است و اطراف پوزه شان موهایی که به صورت عمودی به اطراف رشد کرده اند دارد و این ویژگی یکی از مشخصه های این نژاد محسوب می شود.

رنگ در این نژاد متنوع است و به رنگ های طلایی و سفید و قرمز و سفید و سیاه دیده می شوند.

دسترسی سریع

شیتزو 2 شیتزو

خصوصیات اخلاقی 

این سگ سگی قابل اعتماد،وفادار،باهوش و پر انرژی است که از کنار آدم ها بودن لذت می برد.  همچنین جزو بهترین انتخاب ها برای سگ های آپارتمانی هستند. نگه داری از آن ها کار آسانی است و در آپارتمان های کوچک هم می توانند به راحتی زندگی کنند.

شیتزو ها در یادگیری خوب و باهوش هستند. آنها به خوبی اطاعت پذیری را می آموزند و می توانید از آن ها برای مسابقات خاص نژادشان نیز استفاده کنید.. آنها ممکن است گاهی نیاز به زمان بیشتری برای آموزش داشته باشند و دادن تایم تفریح و استراحت در اواسط آموزش می تواند این مشکل آن ها را حل کند.

این سگ ها باید یک پیاده روی کوتاه روزانه داشته باشند و اگر شما نمی توانید باید برای آنها محوطه ای اماده کنید تا به بازی در آن بپردازند این سگ سگی فوق العاده برای نگه داری در آپارتمان است،این سگ در قدیم در قصرها و مزارع نگه داری می شده است .

آنچه که او نمی تواند انجام دهد زندگی در خارج از منزل است زیرا این سگ سگی بیش از حد کوچک و بیش از حد انسان گرا است و به دلیل براکیوسفالیک بودن تحمل گرمای بیش از حد را ندارد و بسیار حساس است .او ممکن است نیازی به یک کاخ برای زندگی نداشته باشد اما او قطعا نیاز به یک خانه امن برای یک زندگی شاد دارد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *