سگ چاوچاو 15 حیوانات خانگی، دوستانی همراه

خرید سگ چاوچاو ارزان


خرید حیوانات خانگی در جوامع امروزی، بسیار افزایش پیدا کرده است. حیوانات خانگی علاوه بر اینکه دارای ویژگی­هایی نظیر زیبایی و بامزگی هستند، در رفع تنهایی صاحبان خود نیز بسیار مؤثر عمل می‌کنند. حیوانات خانگی همواره، همراه و دوست صاحبان خود هستند، و وفاداری خاصی به صاحبان خود دارند.حیوانات خانگی، برای کسانی که به صورت تنها زندگی می­کنند، بسیار پیشنهاد مناسبی است. حیوانات خانگی شامل: گروهی از سگ­ها، گربه­ ها، همستر و خرگوش می­شوند. شما متناسب با علایق و خود می­توانید، حیوان موردعلاقه خود را انتخاب کنید. اما باید نکاتی را در مورد نحوه نگه­داری و آموزش حیوانات خانگی بدانید.ما امروز درباره بهترین روش فروش سگ چاوچاو صحبت خواهیم کرد. تا شما بتوانید سؤالاتی نظیر: خرید سگ چاوچاو مناسب چه کسانی است؟ خصوصیات اخلاقی سگ چاوچاو چیست؟ چگونه از سگ چاوچاو نگه­داری کنیم؟ را پاسخ دهید. در مقاله فروش سگ چاوچاو همراه ما باشید.

آشنایی با سگ چاوچاو

سگ­های چاوچاو، حیواناتی کوتاه قد با یال­های آبی هستند. سگ­های چاوچاو، بسیار مغرور و گوشه ­گیر هستند. سگ­های چاوچاو به سختی به غریبه ها عادت می­کنند. خصوصیات خاص و منحصربه‌فردی در سگ­های چاوچاو وجود دارد، که حتماً شما قبل از خرید سگ چاوچاو باید از آن اطلاع داشته باشید. ما درباره بهترین روش فروش سگ چاوچاو صحبت خواهیم کرد. شما می­توانید اطلاعات مورد نیاز خود را در مقاله فروش سگ چاوچاو پیدا کنید.

مروری کوتاه بر تاریخچه سگ چاوچاو

با شنیدن نام سگ چاوچاو، احتمالاً پیشینه نژادی این سگ­ها را حدس زده­ اید. بله درست است! سگ­های چاوچاو مربوط به منطقه چین است. اسناد تاریخی نشان می­دهند که، سگ چاوچاو در مغولستان و چین وجود داشته ­اند. همان‌طور که متوجه شدید، سگ چاوچاو از قدیمی­ترین نژاد­های سگ بر روی کره زمین هستند. در نقاشی­ها و سفالگری­های به جای مانده از سلسله هان در چین اولین تصاویر سگ­های چاوچاو کشف شده است.

همان‌طور که در بند قبل اشاره کردیم، سگ چاوچاو در چین وجود داشته است. در خاندان سلطنتی چین از سگ چاوچاو برای شکار و نگهبانی استفاده می­کردند. سگ­های چاوچاو در اسناد تاریخی نام­های مختلفی نظیر: سگ زبان سیاه، سگ کانتون، سگ خرسی و سگ گرگی دارند. اما در سال 1781، توسط گرا گیلبرت وایت اولین بار نام چاوچاو برای این سگ­ها انتخاب شد. علاقه‌مندی به سگ چاوچاو رو به افزایش است. به همین علت ما درباره فروش سگ چاوچاو صحبت می­کنیم، تا اگر علاقه‌مند به خرید سگ چاوچاو هستید، بتوانید به آسانی اقدام به خرید سگ چاوچاو کنید.

سگ چاوچاو 14 حیوانات خانگی، دوستانی همراهچاوچاو سگی شبیه به گربه

بسیاری از متخصصین در زمینه رفتارشناسی حیوانات، معتقد هستند که سگ چاوچاو رفتارهایی شبیه به گربه دارد. برای مثال سگ چاچاو دارای خصوصیاتی نظیر: باهوش، مستقل، سخت­گیر با وقار و مهم­تر از همه گوشه­گیر است. تمامی این خصوصیات سگ­های نژاد چاوچاو را شبیه به گربه­ ها نشان می­دهد. می­توان گفت، چاوها از غریبه­ ها بیزار هستند و علاقه و تمایلی به آن‌ها ندارند. ترجیح بیشتر سگ­­های چاوچاو این است، که با دوستان و افراد آشنا ارتباط برقرار کنند.

به یاد داشته باشید، که نباید به سگ­های چاوچاو بی‌محلی کنید. سگ­های چاچاو همواره تمایل دارند، در معرض توجه باشند و همواره توسط صاحبان خود مورد توجه قرار گیرند. رفتار با سگ­های چاوچاو سخت نیست، فقط کافی است، با خصوصیات اخلاقی آن‌ها آشنا شوید، تا ببینید آیا شما صاحب مناسبی برای نگه­داری از سگ­های چاوچاو هستید یا نه؟ همراه ما در مقاله فروش سگ چاوچاو باشید.

ویژگی­های ظاهری سگ­ها چاوچاو

سگ­های چاچاو نسبت به سایر حیوانات خانگی اندازه بزرگی دارند. قد سگ­ها چاوچاو در حدود 30 سانتی­متر است. همچنین سگ­های چاوچاو دارای وزنی در حدود 18 تا 31 کیلوگرم هستند. چاوچاو دارای جثه­ای تنومند با جمجمه کوچک، پهن، مثلثی و گوش‌هایی گرد و ایستاده است. همچنین سگ­های چاچاو بسیار خشن به نظر می­رسند که به دلیل داشتن بینی سیاه و خزه­هایی بلند است.

سگ­های چاوچاو دارای رنگ­های مختلفی هستند. رنگ­های حنایی و قهوه ­ای بیشتر مورد فروش قرار می­گیرند. به‌طورکلی می­توان گفت سگ­های چاچاو بیشتر مورد پسند افراد خاص هستند، چون سگ­های چاوچاو دارای صورت و ظاهری خاص است. یعنی در نگاه اول سگ­های چاوچاو بسیار دلبر به نظر نمی­رسند، اما ویژگی­هایی دارند که، در کمتر سگی می­توان یافت. مقاله فروش سگ چاوچاو را دنبال کنید، تا با ویژگی­های اخلاقی سگ چاوچاو آشنا شوید.

چند نکته برای فروش سگ چاوچاو

اگر می­خواهید، از اقدام به خرید سگ چاچاو بکنید، ابتدا باید ببینید، سگ چاوچاو برای شما مناسب است؟ یا نه. شما باید ویژگی­های رفتاری، حیاتی، بهداشتی و… سگ چاوچاو را بدانید و بعد از آن اقدام به خرید سگ چاوچاو کنید. به‌علاوه افرادی که در زمینه فروش سگ چاوچاو کار میکنند، باید بدانند که سگ چاوچاو را می­توانند به چه کسی واگذار کنند؟. رعایت نکات ذکر شده بسیار لازم و ضروری است، تا سگ چاوچاو در جایی مناسب و بدون سختی زندگی کند.

ما در مقاله فروش سگ چاچاو درباره این ویژگی­ها سخن خواهیم گفت. اگر خریدار و یا فروشنده سگ چاوچاو هستید. مقاله فروش سگ چاوچاو را دنبال کنید، تا بتوانید بهترین خرید را داشته باشید. همچنین به عنوان فروشنده، بهترین روش فروش سگ چاوچاو را بیابید.

 موضوعی مهم متناسب محل زندگی سگ چاوچاو

اگر در آپارتمان زندگی­ می­­کنید، باید حیواناتی متناسب با فضای آپارتمان را به عنوان حیوان خانگی انتخاب کنید. علاوه بر اینکه حیوان خانگی شما باید کوچک باشد، از نظر تمایل به گشت‌وگذار و همچنین پر انرژی بودن آن نیز باید مورد توجه شما باشد. حیوانات مناسب برای زندگی آپارتمانی دارای خصوصیاتی نظیر: سطح انرژی کم، ساکت و خجالتی هستند.

سگ­های چاوچاو نسبت به زندگی آپارتمانی تقریباً خنثی هستند. سگ­های چاوچاو تمایل زیادی به پیاده­روی و جابه ­جایی ندارند. اما بهتر است که در خانه­هایی دارای حیاط است نگه­داری شوند. تا سبب سلب آسایش از ساکنین آپارتمان نشود.

چاوچاو سگی چالش‌برانگیز برای تازه کارها

اگر به تازگی قصد نگه­داری از سگ به عنوان حیوان خانگی دارید. این موضوع را باید بدانید که، سگ­های چاوچاو، بسیار مغرور، گوشه­ گیر و مستقل هستند. پس رفتار کردن با سگ­های چاوچاو کار سختی است. اگر زمان لازم برای، آموختن نحوه رفتار با سگ­های چاوچاو را ندارید، بهتر است سگی انعطاف ­پذیرتر را برای خرید انتخاب کنید.

همچنین در مراکز فروش سگ چاوچاو، در هنگام فروش سگ چاچاو این نکته باید رعایت شود، چاوچاو به افرادی واگذار شود که نحوه رفتار با سگ چاوچاو را بلد هستند. این موضوع را به خاطر داشته باشید که اگر نتوانید با سگ چاوچاو ارتباط برقرار کنید، موجب آزار و اذیت حیوان می­شوید.

سگ چاوچاو، سازگاری کم

سگ چاچاو از آن دسته از سگ­ها نیست، که با هر شرایطی کنار بیابید. به عبارتی میزان حساسیت سگ چاچاو زیاد است. سگ چاچاو بیشتر به صاحب خود خو می­گیرد و سازگاری کمی با شرایط متغیر دارد. اگر دائماً در سفر یا مهمانی هستید و یا اطرافتان خیلی شلوغ است، بهتر از سگ­های انعطاف­پذیر استفاده کنید.

سگ­های چاوچاو دارای رفتاری مسالمت­ آمیز هنگام تنهایی

اگر سگ­های چاوچاو مدتی در کنار هم­ نژاد خود باشند، وابستگی کمی به آن‌ها پیدا می­کنند. پس اگر سگ چاوچاو را از دوستانش جدا کنید، رفتار نگران‌کننده‌ای نشان نخواهند داد. به‌علاوه سگ­های چاوچاو با این موضوع که مدت زیادی را در خانه تنها بمانند، مشکلی ندارند. سگ­های چاچاو میزان تحمل تنهایی بالایی دارند.

اگر در مراکز فروش چاچاو را در کنار هم‌نژادهایش نگه­داری کنید، در هنگام فروش سگ چاوچاو دچار مشکل نخواهید شد، چون سگ­های چاوچاو وابستگی کمی به هم­ نژادهای خود دارند. اگر به تنهایی زندگی می­کنید، سگ­های چاوچاو همراهان خوبی برای شما هستند. اما به یاد داشته باشید، که حتماً نکاتی را که پیش­تر در مقاله فروش سگ چاوچاو اشاره شد را دارا باشید.

حساسیت نسبت به گرما و سرما در سگ چاوچاو چگونه است؟

سگ چاوچاو متناسب با پوشش بدن خود نسبت به سرما تحمل بالایی دارد. سگ چاچاو با داشتن خزه­های بلند در سطح بدن و چربی مناسب، در برابر سرما مقاومت بسیاری دارد. واضح است که، به دلیل پوشش بدن خود در برابر گرما حساسیت نشان می­دهد و دماهای بسیار بالا برای سگ چاچاو اذیت کننده است.

رفتار سگ چاوچاو با دیگران، از سطح غریبه تا آشنا

سگ چاچاو به‌طورکلی سگی خاص و گوشه ­گیر است. زمانی که افراد غریبه را می­بیند، تمایلی به ارتباط با آن‌ها ندارد. اگر افراد غریبه بخواهند با سگ چاچاو ارتباط بگیرند، نباید انتظار داشته باشند، که سگ چاچاو برای آن‌ها دم تکان دهد، و یا پوزه خود را به خاک بمالد. سگ چاوچاو نسبت به غریبه­ ها رفتاری بی‌تفاوت دارد اما مودبانه!.

سگ چاوچاو اگر از کودکی در کنار شما بوده باشد، وابستگی و علاقه خاصی فقط به شما خواهید داشت. به‌علاوه اینکه رفتار مناسب و دوستانه با خانواده شما. یعنی نژاد سگ چاچاو اگر از کودکی در کنار انسان زندگی کرده باشد، رفتاری اجتماعی­تر و دوستانه ­تر خواهد داشت.

کودکان بسیار به حیوانات خانگی نظیر سگ­ها علاقه‌مند هستند. از بازی کردن با سگ­ها به دنبال سگ­ها دویدن و… لذت می­برند. در مقابل سگ­های کودک دوست نیز از اینکه کودکان آن‌ها را در آغوش بگیرند و با آن‌ها بازی کنند، لذت می­برند. اما سگ چاوچاو تقریباً علاقه کمی به ارتباط با کودکان دارد.

بهتر است در هنگام خرید یا فروش سگ چاوچاو به ارتباط خود و یا خریدار توجه کنید. شما به عنوان صاحب سگ باید بتوانید، شرایط و خصوصیات اخلاقی سگ چاوچاو را درک کنید و از آزار آن‌ها بپرهیزید. ذکر این نکته لازم است که، سگ­هایی چاوچاو اگر از کودکی تحت آموزش صاحب خود قرار گیرند، می­توانند رفتارهای دوستانه را یاد بگیرند و رفتار اجتماعی­ تری از خود بروز دهند.

سگ چاوچاو 13 حیوانات خانگی، دوستانی همراهآگاهی از سلامت سگ چاوچاو

اگر تمایل دارید، سگی از نژاد چاوچاو را خریداری کنید، حتماً باید از سطح بهداشت و سلامت این نژاد اطلاع داشته باشید. برای مثال شما باید بدانید که سگ چاچاو مستعد مبتلا شدن به چه بیماری­هایی است؟ چه موادی می­توانند در سگ چاچاو ایجاد بیماری و حساسیت کنند؟ به‌طورکلی از سلامتی سگ خود باید اطلاع پیدا کنید.

سگ چاوچاو مستعد ابتلا به بیماری­های دیسپلازی مفصل ران و آنتروپیون است. اما در مجموع از نظر سلامتی نژاد سگ چاوچاو در سطح خوبی قرار دارد، و به سختی بیمار می­شود. اما بهتر است، در اطراف سگتان همواره بهداشت را رعایت کنید تا موجب بیماری سگ چاوچاو نشوید.

سگ چاوچاو و تمیزی

اگر فرد منظم و حساس به پاکیزگی هستید، سگ چاچاو پیشنهاد مناسبی برای شما است. میزان ریزش موهای سگ چاچاو بسیار کم است. به‌علاوه سگ چاچاو ریخت‌وپاش کمی نیز دارد، برای مثال هنگام پارس کردن بزاق آن تمام محیط خانه و لباس­های شما را کثیف نمی­کند. اگر دلتان نمی­خواهد که دائماً خانه را مرتب کنید، بهتر است سگی تمیز و مرتب خریداری کنید که سگ چاچاو نمونه­ ای از این سگ­ها است.

آموزش سگ­های چاوچاو

به­ طورکلی سگ­های چاوچاو بسیار باهوش هستند. میزان یادگیری سگ­های نژاد چاچاو سریع و خوب است. پس شما در آموزش سگ­های چاوچاو دچار مشکل نخواهید شد. اما باید بدانید که سگ­های چاوچاو علاقه ­ای به گردش و پیاده ­روی ندارند، به‌علاوه نسبت به پارس کردن و زوزه کشیدن نیز بدون تمایل هستند. اما ویژگی که سگ­های چاوچاو را برای شکار مناسب می­کند، این است که تمایل زیادی برای یافتن طعمه دارند.

در مجموع سگ­های چاوچاو، سگ­هایی بامزه و مغرور هستند. همان‌طور که گفتیم سگ­های چاوچاو رفتارهای خاصی دارند، به همین دلیل سگ­های چاوچاو مورد توجه افراد خاص هستند.

امیدواریم مطالب گفته شده در مقاله، فروش سگ چاچاو برای شما به عنوان فروشنده و یا خریدار مفید بوده باشد. امیدواریم با خواندن این مقاله بهترین روش فروش سگ چاوچاو را بیابید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *